]
Facebook LiveJournal Twitter

На «Интере» беспокоятся за свободу слова и взывают к Порошенко

12:20 02.02.2015 0

На «Интере» всеми мыслимыми и немыслимыми способами пытаются противостоять законопроектам, которые в случае принятия смогут запретить иностранным государствам в оффшорах, странам-оккупантам и странам агрессорам создавать ТРК в Украине.

Бои ведутся как на высшем уровне:

Интер, Егор Бенкендорф

... так и в публичной плоскости - пресс-служба «Интера» уже распространила письмо Егора Бенкендорфа, адресованное Петру Порошенко, Арсению Яценюку, Владимиру Гройсману, Борису Ложкину, а также лидерам парламентских фракций и групп, представителю ОБСЕ по вопросам свободы СМИ и главе представительства ЕС в Украине. Текст обращения привожу полностью:

«Відкритий лист телеканалу «ІНТЕР» щодо загрози свободі слова в Україні

Ми звертаємося до всіх, кому небайдужі українські свобода слова, демократія та незалежність. Незважаючи на декларування українською владою європейського вибору та захисту демократичних прав і свобод громадян, останні дії окремих високопосадовців, депутатів та парламентських фракцій свідчать про зворотнє та можуть поставити хрест на європейських перспективах нашої країни.

Йдеться про чотири законопроекти (№№ 1317, 1768, 1824 і 1889), що внесені провладними депутатами на розгляд Верховної Ради та, як планується, будуть розглянуті 3 лютого 2015 року. Ці законопроекти різного змісту, але в існуючих редакціях вони однакові по суті та несуть реальну загрозу свободі слова. Юридичний аналіз цих документів свідчить, що їх прийняття Верховної Радою України поставить на коліна всі незалежні засоби масової інформації у нашій країні. Під виглядом заборони антиукраiнської пропаганди у Верховну Раду вносяться законопроекти, які наділяють необмежними повноваженнями контролюючий орган у сфері медіа – Національну раду з питань телебачення і радіомовлення, фактично вводять цензуру змісту телерадіомовлення, надають можливість без судового рішення припиняти мовлення незалежних від влади ЗМІ. Ці законопроекти впроваджують необґрунтовані обмеження на показ контенту та вводять законодавчу заборону на подальше існування великої кількості телевізійних каналів та радіостанцій, співзасновниками яких виступають іноземні особи.

читайте также
Виктория Сюмар объявила войну «пророссийским силам в Раде»

Законопроекти №№ 1317, 1768, 1824 і 1889 є найбільшою загрозою для вітчизняних мас-медіа за всі роки незалежності. Прийняття згаданих законопроектів надасть Національній раді з питань телебачення та радіомовлення можливість на власний розсуд, без судового рішення, зупиняти на шість місяців дію ліцензії та припиняти мовлення будь-якого телеканалу чи радіостанції. Для будь-якого мовника це означає фактичне знищення. Усе це відбуватиметься на підставі виключно власної оцінки контенту мовника Нацрадою. Іншими словами – кілька людей від влади на суб'єктивний розсуд вирішуватимуть, як журналістам треба любити Батьківщину, критикувати владу, політиків.

Цікаво, що законопроект про заборону участі у власниках нерезидентів частково повторює законодавство Російської Федерації, на яке ті самі депутати вказують, коли критикують правовий порядок регулювання ринку російських ЗМІ. При цьому українська версія закону набагато жорсткіша, оскільки не дає телеканалам перехідного періоду та не розрізняє міноритарного та мажоритарного акціонерів. Простіше кажучи, навіть купівля однієї акції нерезидентом може стати причиною заборони будь-якого телеканалу в Україні – це все може стати реальністю уже найближчими днями. Своїми рішеннями влада вводить на рівні закону своє право закривати ті ЗМІ, які не контролює.

Цілком зрозуміло, що можуть бути прийняті закони, які обмежують права власності іноземців на телерадіокомпанії, але у тому випадку, коли така заборона стосуватиметься володіння контрольними пакетами, що означає реальний вплив на управлінську та редакційну політику, – в іншому разі це не можна сприймати інакше ніж замовлення, направлене проти окремих ЗМІ.

Якими б шляхетними не були заяви про бажання захистити українську державність на інформаційному фронті, створення важеля подібного впливу на ринок мас-медіа — це прямий наступ на свободу слова, безпрецедентний в історії української держави. Це – величезна спокуса для всіх нечистих на руку політиків від влади вказувати журналістам, що писати. Це – початок тоталітаризму, нові диктаторські закони.

Усі диктатури починалися по-різному, але закінчувалися однаково — тотальним контролем над життям держави і особистості та нехтуванням фундаментальними демократичними стандартами. Свобода слова і думки є не тільки гарними словами, але й необхідною основою для побудови демократичної, вільної країни, яка прагне боротися з корупцією та зловживаннями у владі.

Тому ми закликаємо міжнародну спільноту, українських високопосадовців, медіа-експертів, політиків та небайдужих громадян вплинути на тих політиків, якi своїми руками хочуть ввести в Україні обмеження свободи слова.

Ми відкрито заявляємо, що будемо боротися з проявами цензури держави – на будь-якому рівні. Ми будемо боротися, відстоюючи демократію, свободу слова і право людей на власну думку.

Ми вимагаємо від депутатів зняти з розгляду Верховної Ради України законопроекти №№ 1317, 1768, 1824 і 1889 та разом із представниками медіа розробити нові законопроекти, які враховуватимуть інтереси не тільки чиновників, але й українських громадян, які мають право на власну думку і свободу слова, та медіа, які отримають гарантію того, що державний апарат та каральну систему знову не буде використано проти незалежних мовників».

Что ж, ждем следующего раунда...

По материалам пресс-службы «Интера»

Фото - news.liga.net

Обнаружив ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Новости партнёров:

Loading...