]
Facebook LiveJournal Twitter

Антон Геращенко опубликовал личные данные журналистов, чтобы установить над ними контроль

12:03 11.05.2016 0

Вчера сайт Антона Геращенко «Миротворец» опубликовал личные данные журналистов, которые работали на временно оккупированных территориях Украины, а потому были зарегистрированы органами аккредитации самопровозглашенных ДНР и ЛНР. Мотивация такова: это, мол, «общественно важная информация», потому что все журналисты, работавшие в зоне АТО и на временно оккупированных территориях, - предатели и враги народа.

Если вы до сих пор не в курсе, что произошло, почитайте Тихона Дзядко, доступно объяснившего, что к чему:

В списке «предателей», например, очутилась Виктория Бутенкономинированная на «Эмми» за продюсирование новостей с востока Украины для американских и британских СМИ (это, кстати, объяснение Антону Геращенко, почему фамилии у журналистов ABC, CNN, BBC и прочих - не только американские):

Чуть позже  главный редактор «Украинской правды» Севгиль Мусаева-Боровик объяснила, зачем это депутату. Как оказалось, публикация личных данных журналистов нужна, чтобы установить над их профессиональной деятельностью контроль, от цензурирования содержания новостей до блокирования их публикаций:

А затем журналисты (и Виктория Сюмар) и вовсе выступили с объединенным заявлением:

«Ми, журналісти українських та закордонних ЗМІ, та представники українських та міжнародних медіа-організацій, глибоко шоковані діями українських політиків, та співробітників сайту «Миротворець», які виставили в публічний доступ персональні дані всіх журналістів, які отримували акредитацію в самоназваних «ДНР/ЛНР», назвавши їх людьми, які «співпрацюють з терористами».

Під удар потрапили українські та закордонні журналісти, які, ризикуючи життям, об'єктивно висвітлювали події і розповідали в українських та світових медіа, що відбувалося на окупованих територіях.

Зокрема, саме завдяки їхній роботи, стало відомо, з кого складається батальйон «Восток», про злочини Мотороли та іншіх бойовиків, про постачання російської зброї, та багато інших важливих фактів.

Саме ці журналісти дали інформацію для проведення якісного розслідування про падіння малазійського Боїнга влітку 2014 року, а їхні матеріали про керівних осіб окупованих територій лягли в основу багатьох розслідувань та аналітичних матеріалів.

Ми особливо наголошуємо, що акредитація не означає і ніколи не означала співробітництво журналістів з будь-якою стороною конфлікту. Акредитація - це форма захисту і безпеки журналіста.

Нагадуємо, що, за даними українських та міжнародних медіа-організацій, тільки у 2014 році у полоні бойовиків побували майже 80 журналістів, українських і закордонних, багато з яких зазнали тортур. Акредитація була єдиним, хоч і мінімальним, механізмом захисту журналістів від тортур чи потрапляння в полон.

Після звинувачень у «роботі на терористів» та оприлюднення персональних даних, номерів телефонів та емейлів журналістів, їм почали телефонувати та писати з погрозами, а від деяких українських політиків уже пролунали заклики вважати цих журналістів «ворогами України» і взагалі закрити їм можливість працювати.

Подібне ставлення до журналістів є прямим порушенням української Конституції, Закону України «Про захист персональних даних», порушенням Європейської конвенції прав людини, і є ганебним і абсолютно неприйнятним в цивілізованій і нетоталітарній державі, якою є Україна.

Ми вимагаємо від сайту «Миротворець» негайно видалити з вільного доступу інформацію про персональні дані відповідних журналістів.

Ми звертаємося до українських політиків, народних депутатів з вимогою припинити маніпуляції цією інформацією.

Ми також звертаємся до української влади, правоохоронних органів України з вимогою порушити кримінальне провадження за фактом порушення Закону України про захист персональних даних, здійснення тиску та погроз журналістам, які зазначені у списку.

Оксана Романюк, Репортери без кордонів (Україна)

Севгіль Мусаєва, Українська правда

Андрiй Куликов, Громадське радiо

Катерина Сергацкова, Hromadske.tv

Наталя Гуменюк, Hromadske.tv

Настя Станко, Hromadske.tv

Ангелiна Карякiна, Hromadske.tv

Алла Кошляк, Hromadske.tv

Iрина Славинська, Громадське радiо

Iгор Бурдига, freelance-журналiст

Павел Казарин, Радіо Свобода

Ксенiя Туркова, радiо Вести

Отар Довженко, Школа журналiстики УКУ

Аліса Сопова, The New York Times (Україна)

Павел Каныгин, Новая газета

Анна Немцова, The Daily Beast, Foreign Policy, Politico

Simon Ostrovskiy, Vice News

Gulliver Gragg, France 24

Cristopher Miller, former Mashable

Stephane Siohan, freelance-journalist

Pawel Pieniążek, freelance-journalist

Piotr Andrusieczko, Gazeta Wyborcza, Nowa Europa Wschodnia

Антон Елащук, freelance-журналiст

Анастасiя Магазова, Deutsche Welle

Noah Sneider, The Economist

Сергій Мокрушин, Hromadske.tv

Віталій Атанасов, документаліст

Макс Авдєєв, фотограф

Роман Степанович, Вероника Сильченко, фрілансери

Brian Bonner, Kyiv Post

Olga Rudenko, Kyiv Post

Alyona Zhuk, Kyiv Post

Вікторія Сюмар»

Ответа Антона Геращенко пока нет, но буду держать вас в курсе.

Фото - focus.ua

Обнаружив ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Новости партнёров:

Loading...