]
Facebook LiveJournal Twitter

Вот что журналисты ТВі рассказали в прямом эфире

20:10 24.04.2013 0

Сегодняшний день для сотрудников ТВі стал продолжением эпопеи со сменой руководства. Часть событий вы уже знаете. Расскажу, что происходило вечером. 

Журналистам ТВі сказали, что в 19.00 в эфире канала появится Константин Усов в программе "Знак Оклику". Включив онлайн-трансляцию на сайте, я действительно увидела "Знак Оклику":

Прямой эфир, Знак Оклику, Илона Довгань, Николай Княжицкий, ТВі, Наталья Катеринчук, Константин Кагаловский, Артем Шевченко, рейдерский захват, Мустафа Найем, Медиа Инфо, Wilcox Ventures LTD, Алексендр Альтман, инвестор, смена руководства, переворот, BVI

Но в студии сидели Артем Шевченко и Ольга Тимченко, руководитель информационной службы Transperency International Ukraine, которые обcуждали госпрограмму по борьбе с коррупцией

В конце передачи ведущий акцентировал внимание на том, что канал работает в прямом эфире.

После этого показали видеоролик, в котором Артем Шевченко поблагодарил зрителей за поддержку и сказал, что конфликт на канале спровоцировали предыдущие руководители. Он попросил не поддерживать их действия, так как "Наталья Катеринчук провоцирует беспорядок в коллективе". Напоследок Шевченко сказал, что на данный момент сотрудники канала пытаются справиться с ситуацией цивилизованным путем.

Прямой эфир, Знак Оклику, Илона Довгань, Николай Княжицкий, ТВі, Наталья Катеринчук, Константин Кагаловский, Артем Шевченко, рейдерский захват, Мустафа Найем, Медиа Инфо, Wilcox Ventures LTD, Алексендр Альтман, инвестор, смена руководства, переворот, BVI

Заставка видео выглядела так

В 19.30 - когда, согласно программе, должен был выйти выпуск "Сьогодні про головне", - в прямом эфире ТВі появился Мустафа Найем:

Прямой эфир, Знак Оклику, Илона Довгань, Николай Княжицкий, ТВі, Наталья Катеринчук, Константин Кагаловский, Артем Шевченко, рейдерский захват, Мустафа Найем, Медиа Инфо, Wilcox Ventures LTD, Алексендр Альтман, инвестор, смена руководства, переворот, BVI

"Это не "Сьогодні про головне", - начал ведущий. - Это спецвыпуск, который журналисты канала подготовили без вмешательства руководства"

Мустафа  коротко напомнил о слухах, которые ходили вокруг ТВі уже несколько недель: якобы канал хотели продать Курченко, Медведчуку или Хорошковскому. После этого он в двух словах объяснил, что происходит на канале, а дальше пошел сюжет о событиях двух минувших дней. Могу сказать, что материал смонтирован на скорую руку, однако информацию действительно дали объективно - без очернения той или иной стороны. Особое внимание уделили увольнению Павла Шеремета. Найем добавил, что ведущего "Проти ночі" уволили после ссоры с Николаем Княжицким, которая произошла из-за обвинений нардепа в адрес Шеремета. По словам Мустафы, Княжицкий заявил, что человек с неукраинским паспортом не должен вести программу на ТВі. 

11-минутный спецвыпуск ведущий закончил словами: "Мы приглашали в эфир "Сьогодні про головне" обе стороны конфликта. Сначала Артем Шевченко не пускал Наталью Катеринчук в программу, а сегодня она прийти не смогла. Мы воспринимаем это как цензуру, поэтому создали профсоюзный комитет журналистов ТВі. На данный момент в него вошли 43 человека, список пополняется".

Также Мустафа зачитал требования комитета, главой которого он является. Пока они не будут выполнены - журналисты не станут работать: 

"Відповідно до статті 24 Закону України "Про інформацію" забороняються втручання у професійну діяльність журналістів, контроль за змістом поширюваної інформації, зокрема з метою поширення чи непоширення певної інформації, замовчування суспільно необхідної інформації, накладення заборони на висвітлення окремих тем, показ окремих осіб або поширення інформації про них. Відповідно до статті 25 Закону України "Про інформацію" журналіст засобу масової інформації має право відмовитися від авторства (підпису) на матеріал, якщо його зміст після редакційної правки (редагування) суперечить його переконанням.

Відповіднодо пункту 16 Етичного Кодексу українського журналіста: "Журналіста не можна службовим порядком зобов'язати писати чи виконувати будь-що, якщо це суперечить його власним переконанням чи принципам".

Керуючись вищезазначенним, Комітет Професійної спілки "Журналістів телеканалу ТВі" вимагає:

1. Розірвати трудовий договір з керівником ТОВ Телерадіокомпанія "Телерадіосвіт" Артемом Шевченком та керівником ТОВ "Інтерпрофіт" Олегом Радченком, які допустили порушення законодавства про працю та порушення професійних прав журналістів, а саме: перешкоджання журналістам виконувати свої професійні обов'язки, шляхом скасування виходу в ефір 23 квітня 2013 року; вимогами непоширення інформації, замовчування суспільно необхідної інформації про події на каналі, накладення заборони на висвітлення окремих тем, показ окремих осіб або поширення інформації про них; перешкоджанням гостям, запрошеним журналістам на програми увійти для участі в програмах; грубе порушення трудового законодавства щодо Н.Катеринчук; не мотивованого припинення виходу програми "Проти ночі з Павлом Шереметом".

2. Призначити в.о. керівників ТОВ Телерадіокомпанія "Телерадіосвіт" та ТОВ "Інтерпрофіт", до вирішення спору між засновниками та інвесторами каналу судовими інстанціями, лише за погодженням з первинною профспілковою організацією професійною спілкою "Журналістів телеканалу ТВі".

3. Оприлюднити прозору структуру власності юридичних осіб, які є власниками каналу ТВі та оголосити з документальним підтвердженням кінцевого бенефіціара.

4. Оголосити склад та терміново провести збори редакційної ради каналу, збільшити повноваження редакційної ради щодо формування редакційної політики та вирішення внутрішньо редакційних спорів.

5. Не змінювати сітку мовлення каналу та не втручатися у професійну діяльність журналістів, забезпечивши вихід в ефір усіх програм станом на 22 квітня 2013 року

6. Не проводити за ініціативою власника звільнень журналістів та технічних працівників, які були задіяні у виробництві програм на каналі станом на 22 квітня 2013 року, не розривати чинні угоди і договори з виробниками контенту каналу ТВі, які діяли станом на 22 квітня 2013 року.

7. Не застосовувати санкцій до учасників страйку ані у вигляді припинення трудових договорів, ані у вигляді припинення договірних відносин".

Фото - tvi.ua

Обнаружив ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Новости партнёров:

Loading...