Верховная Рада намерена запретить любую копродукцию с Россией
Новый день, новый очумелый законопроект в Верховной Раде. На этот раз - проект изменений в Закон Украины о телевидении и радиовещании, поданый Викторией Сюмар, Дмитрием Стеценко, Александром Опанасенко и Сергеем Высоцким еще 30 апреля 2015 года. Карточка прохождения этого закона красочная - в конце мая проект переработали, но до сентября так и не смогли вынести на рассмотрение, а до голосования дело дошло только сегодня.
Впрочем, изучив предложенные законопроектом нормы, я не удивляюсь. Основные изменения, которые собираются внести в Закон Украины о телевидении и радиовещании, касаются якобы квот на украинский и европейский контент в эфире телеканалов и радиостанций:
«4. Ліцензіати (крім супутникового мовлення) у проміжках часу між 07.00 та 23.00 повинні дотримуватися таких пропорцій між українськими та іноземними передачами:
передачі європейського виробництва, а також США та Канади повинні становити не менше 70 відсотків загального тижневого обсягу мовлення, у тому числі не менше 50 відсотків загального тижневого обсягу мовлення – передачі українського виробництва;
у радіопрограмах музичні твори українських авторів і виконавців повинні становити не менше 50 відсотків загального щотижневого обсягу мовлення.»
Но лично меня больше заинтересовали другие предложенные изменения - в переопределении дефиниций:
«Для цілей цього пункту передачею європейського виробництва вважається передача, створена однією або декількома юридичними особами - резидентами країн, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне мовлення.
До передач європейського виробництва, крім випадків визначених цим пунктом, також відносяться передачі виготовлені на замовлення юридичних осіб-резидентів країн, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне мовлення за умови, що безпосереднім виробником такої передачі також є особи-резиденти таких країн.
У випадку, якщо передача створена на замовлення або за участі однієї або декількох юридичних осіб — резидентів країни, що визнана Верховною Радою України державою-агресором (державою-окупантом), така передача не може вважатися передачею європейського чи українського виробництва».
Таким образом, любое, даже миноритарное, участие российского контрагента в производстве контента автоматически лишит украинский продакшен права назвать свой продукт украинским производством. Законопроект №2766 принят, к слову, за основу в первом чтении - посмотрим, видоизменится ли эта норма ко второму чтению.
По материалам rada.gov.ua