Холостяк Константин Евтушенко ответил на обвинения Дмитрия Гнапа
Вчера украинский журналист Дмитрий Гнап опубликовал в своем блоге на «УП» расследование о бизнесе главного героя проекта «Холостяк-4» Константина Евтушенко. Суть материала сводится к следующим тезисам:
- инвестиционной компании Merit Investment Group у Евтушенко нет;
- инвестиционных проектов в Великобритании и США - тоже;
- Константин Евтушенко – «брат крупного украинского чиновника, известного участием в разных аферах и распиле бюджетных средств»;
- фирмы, связанные с братьями Евтушенко, нелегально финансировались из Государственного агентства по инвестициям и национальным проектам («Например, фирма «Вистка», основанная Константином «Холостяком« Евтушенко, ранее получила от агентства Каськива почти 2 миллиона грн на печать брошюр, рекламирующих инвестиционную привлекательность Украины. А еще двум компаниям, связанным с братьями Евтушенко и друзьями Каськива, агентство отгрузило 29 миллионов грн на рекламу украинских перспектив для инвесторов»).
«Так что, все бизнес-победы и деловые успехи телехолостяка Евтушенко тесно связаны с государственным статусом его брата», - резюмирует господин Гнап.
По неизвестным мне причинам, получить ответы от самого Евтушенко Дмитрий не смог («На несколько письменных запросов я так и не получил вразумительного ответа от подчиненных Каськива и Евтушенко»), поэтому доделывать работу Гнапа пришлось мне:
- Костянтине, чи є ви власником «Вістки»?
- Я ніколи не був власником чи засновником «Вістки». Я став акціонером згодом - в 2005 чи 2006 році, коли компанія вже працювала, і лише на 25%. Я портфельний інвестор, ніколи не брав і не беру участі ні в управлінні компанією, ні в розподілі прибутків, ні в укладанні договорів. Цим займався управляючий компанією Роман Жорін, який володіє 50% акцій, та директор «Вістки» Кашталян Сергій.
- Чи знали ви про отримання «Вісткою» тендера від відомства Каськіва? Яке особисто ви мали відношення до укладання даного договору?
- Стосовно укладання договорів відомством Каськіва, то для цього існує тендерний комітет, який за певними процедурами вибирає компанії-одержувачі. Роман мав особистий доступ до такої інформації, і він прийняв рішення про участь у тендері. Мене про це рішення ніхто не попереджав. Мій брат на той час взагалі в агенстві не працював, тому в тендерному комітеті бути не міг і, тим більше, не міг впливати на його рішення на користь тієї чи іншої компанії. Про скандал, який стався у 2011 році, мені стало відомо з публікацій у ЗМІ. Тоді проти Каськіва була організована велика медіа-кампанія, і в поле зору потрапляли всі, хто хоч якимось чином міг мати до нього відношення. Сергій став координатором LNG-терміналу вже після скандалу. Його попросили вивести з кризи цей проект.
- А як були розподілені 2 мільйони, отримані «Вісткою»?
- Наскільки мені відомо, по факту там і близько не було двох мільйонів, а щось біля 700 тисяч. І «Вістка» не отримувала кошти наперед. Точніше вам краще запитати у Романа. Державні кошти не так легко отримати, це чітко моніториться. З ними працювати набагато складніше, аніж з приватними. В компанії було кілька перевірок, які підтвердили, що ніяких проблем з отриманням або використанням коштів не було. Повірте, що моє ім’я та репутація для мене значно дорожче ніж будь-яка сума доларів! Це взагалі смішно. Ось давайте порахуймо простими математичними діями. Рентабельність компаній в таких проектах складає від 10 до 20%. Це брутто прибуток, з якого треба оплатити оренду, зарплатню, інши витрати. Нехай навіть прибуток складе по максимуму – 140 тисяч гривень. Ділимо на 4 (оскільки моя частина – 25%), виходить 35 тисяч. За таку суму ніяка здорова людина не стане наражати себе та свою родину на небезпеку, тим більше підставляти своє ім’я. Це ще одне підтвердження, що сказане у блозі Гнапа - чистої води провокація.
А стосовно ще якихось двох компаній, з якими ми з братом начебто пов’язані, та які отримали від Каськіва 29 мільйонів гривень - це взагалі пряма брехня. Гнап плутає свободу слова з можливістю обплювати людей, і в кінці кінців це відображається на його репутації, яка в колі журналістів не є надто позитивною. Я б назвав його інформаційним найманцем. Його колеги кажуть, що це один зі способів заробітку на життя.
- Кому це потрібно, на вашу думку?
- Зараз йде інформаційна атака на брата через LNG термінал, який знаходиться на пропрацьованому етапі і може бути реалізованим вже за 12 міс. Тому посада Сергія є цікавою різним політичним силам. І особливо тим, що заважають реалізації цього проекту. Тому цензурі піддається навіть pravda.com.ua. До речі, вчора зранку на тому ж сайті було опубліковано змістовне інтерв’ю Сергія, яке протрималось лише 4 години і за подачою Дмитра Гнапа було прибране. Натомість, Гнап вкотре підняв тему з держзакупівлею. В пошуках сенсацій в новій кампанії, спрямованій проти мого брата, він не зміг знайти нічого нового, тому знов повернувся до старої історії. Все, вказане в його матеріалі - це неперевірені факти і лише особисті здогадки Гнапа. Я пов’язую їх з політичними баталіями, що ведуться проти мого брата Сергія. Це виключно кампанія по дискредитації мого брата.
- Чи маєте ви якісь прибутки від «Вістки»?
- Поки що ця компанія приносить лише збитки, в тому числі і нематеріальні.
- Тоді чому ви не позбудетеся своєї частки?
- Тому що це актив, який колись, можливо, стане більш прибутковим. Якщо мені стане за потребу продати свою частину, я зроблю це протягом місяця. На даний момент не бачу в цьому доцільності. І потім, щоб змінилося, якби я вийшов? По перше, так зване розслідування Гнапа, що тоді, що зараз - це наклеп, а до наклепів я ставлюсь спокійно. Ви ж не думаєте, що кожного разу, коли мене оббріхують, я маю позбуватись своїх активів? А по-друге, моя частка у компанії не вирішує самого конфлікту. Вийти, щоб потім почути: «О, після цієї статті він швиденько забрав свої активи!»
- Гнап пише, що на сайті вашої компанії вказані неіснуючі адреси.
- Якщо йти за посиланнями, які вказав Гнап у своїй статті, то ми потрапимо на інформацію 2006 та 2010 років. Вона вже не актуальна, бо з того часу офіс змінив адресу. Сайт в даний час знаходиться на реконструкції.
- З якими інвесторами працює зараз ваша компанія?
- Одна з залучених інвестицій, яка успішно розвивається – це Ідеа Банк, що належить Getin Holding. Крім того, я працював з HSBC Bank (входить у п’ятірку найбільших банків світу), компанією CRH, яка входить у величезний холдинг та працює по всьому світу, з АХА-страхування, страховою компанією PZU. Хоча, за останні роки інвестиційний клімат був не надто добрим в Україні. Тому доводиться більше часу працювати по-за її межами. І наостанок хочу сказати, що свобода слова – це справжнє надбання сучасної України. Хоча це надбання має і побічні ефекти, які так вміло використовують недобросовісні журналісти у інтересах зацікавлених сторін. Це мало приємно, але ж нічого з цим не зробиш.
Удалось мне вызвонить и Романа Жорина, управляющего компанией «Вістка». Владелец 50% акций был краток, но расследование Гнапа прокомментировал:
- Речь идет далеко не о двух миллионах, а о гораздо меньшей сумме. ТОВ «Вістка» был подписан договор, согласно которому компания получила заказ на изготовление полиграфической продукции. Оплата работ осуществлялась по факту отгрузки продукции клиенту и составила приблизительно 700 тысяч гривен. «Вістка» - не посредник, а производитель, действующее полиграфическое предприятие, поэтому ни о каком распределении заранее полученных средств речи идти не может.
Ну, и контрольный - аналитическая справка от Сергея Евтушенко:
Возможно, отправляя запросы «подчиненным Евтушенко» Дмитрий Гнап опять воспользовался «не тем адресом»?..
Фото - stb.ua