]
Facebook LiveJournal Twitter

Платить или не платить? Кинопрокатчики и кинотеатры высказались о свежей инициативе Госкино

14:25 18.02.2015 0

Обстановка в отечественном кино сегодня ничем не лучше общей ситуации в стране. Ну а к неизбежным проблемам, вроде нехватки финансов, добавляется еще и креатив не знающих отдыха чиновников. Игроки рынка, устав терпеть, на общем собрании постановили: пора бы уже всем заинтересованным начать слышать друг друга, а не играть в пресловутых лебедя, рака и щуку. Кроме того, на заседании родилось совместное заявление, которое я публикую полностью, чтобы ничего не упустить:

«Учасниками українського кіноринку, в особі представників дистриб’юторських компаній та кінотеатрів, було проведено нараду за участі керівництва Державного агентства України з питань кіно, де розглядались питання розвитку сфери українського кінематографа та галузі кінопрокату України.

Під час зустрічі обговорювалася необхідність державної підтримки галузі стосовно врегулювання деяких законодавчих норм, а також продовження дії існуючих податкових пільг, спрямованих на підтримку фільмів національного виробництва та фільмів, дубльованих, субтитрованих або озвучених державною мовою. Така державна підтримка галузі має суттєве значення та дозволяє кінодистриб’юторам продовжувати дублювання фільмів українською мовою, незважаючи на відсутність такої вимоги в українському законодавстві.

Також під час наради було розглянуто питання підтримки суб’єктами кінематографа галузі національної кіноіндустрії шляхом запровадження збору на розвиток національної кінематографії.

Голова Державного агентства України з питань кіно Іллєнко П.Ю. представив розроблений Державним агентством України з питань кіно та Міністерства культури України проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення фінансової підтримки вітчизняної кінематографії».

Представники дистриб’юторів та демонстраторів фільмів в цілому готові підтримати зазначений проект Закону про запровадження збору на розвиток національної кінематографії за умови врахування зауважень та пропозицій, висловлених під час наради.

Усвідомлюючи всі проблеми ринку кінопрокату України, української національної кінематографії та ситуацію, що склалася з державним фінансуванням галузі, пропонуємо.

1. Запровадити єдину ставку збору на розвиток національної кінематографії для всіх платників, зазначених у проекті Закону України, а саме для суб’єктів кінематографії, які здійснюють публічну демонстрацію, займаються розповсюдженням, прокатом фільмів, відповідно до Закону України «Про кінематографію», операторів та провайдерів телекомунікацій, визначених у Законі України «Про телекомунікації», телерадіоорганізацій, які є телемовниками будь-яких видів мовлення, та провайдерів програмної послуги, визначених в Законі України «Про телебачення і радіомовлення», провайдерів програмної послуги, визначених в Законі України «Про телебачення і радіомовлення».

2. Встановити розмір ставки збору, яка є економічно обґрунтованою стосовно платників збору і сприятиме розвитку галузі не тільки кіновиробництва а й розповсюдження та кінопрокату. Серед країн ЄС подібний збір запроваджено у Польщі. Відповідно до польського закону про кіно від 2005 року, передбачено відрахування учасниками польського кіноринку 1,5% доходів на фінансування кінопродукції. Ставка збору є рівною для всіх платників польського ринку (ТБ, кабельне ТБ, супутникове ТБ, реклама, кінотеатри і дистрибютори).

Беручи до уваги все вищезазначене, українські кінодистриб’ютори та кінотеатри вважають за необхідне встановлення діалогу між державою та представниками галузі кіноматографії для взаємної підтримки, спрямованої на розвиток українського кінопрокату та відродження національного кінематографа України».

Среди подписантов числятся компании «ЮФД», B&H Film Distribution, «Галеон кино», сети кинотеатров «Оскар», «Мультиплекс», «Линия кино», «Планета кино IMAX», «Баттерфляй», «Синема-Сити» и кинотеатр «Киев».

По материалам пресс-службы B&H

Фото - ukrkino.ru

Обнаружив ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Читайте также:

Новости партнёров:

Loading...