Viasat обвинили в трансляции запрещенных в Украине каналов. Компания все отрицает
Кажется, ни дня в Украине не может пройти без какого-нибудь скандала или хотя бы скандальчика. Сегодня под раздачу попал провайдер Viasat, которого журналист Георгий Тихий обвинил в распространении запрещенных в Украине российских каналов:
В компании не стали оставлять это без внимания и ответили целым заявлением. Публикую его полностью, чтобы ни одна деталь не потерялась:
«Компанія Viasat стурбована неправдивою інформацією, яку розповсюджують користувачі у соціальних мережах щодо начебто присутнього ряду телеканалів країни-агресора у пакетних пропозиціях провайдера. Інформація, яку в своєму дописі на facebook опублікував користувач Gosha Tykhyi, не відповідає дійсності та є відвертим наклепом. Такі дії можемо розцінювати як навмисний підрив репутації Viasat та введення читачів в оману, поширюючи зраду в соціальних медіа, не розібравшись у технічній стороні питання.
Viasat є національною платформою для легального перегляду телебачення через супутниковий зв'язок, яка забезпечує вітчизняного глядача доступом до якісного телевізійного різножанрового продукту. У тарифних пакетах, які пропонує платформа Viasat, є кращі українські та міжнародні телеканали, проте серед їх переліку немає російських телеканалів. Viasat підтримує та виконує постанову Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо заборони трансляції в Україні російських телеканалів, розуміючи, що цей крок є необхідним для інформаційного захисту громадян країни. Проте, на жаль, на сьогодні все ще існують способи обходу законодавства та нелегального підключення заборонених російських телеканалів, незалежно від тарифних пропозицій провайдерів.
Зокрема, сеттопбокси (або тюнери, ресивери), які викоритовують споживачі для перегляду телеканалів, мають змогу трансляції контенту у двох діапазонах.
Перший – це так званий операторський діапазон, у якому присутній самостійно сформований провайдером перелік телеканалів на основі домовленості із правовласниками, із якими провайдер має діючі договори, та у відповідності до ліцензійних вимог Нацради. Цей діапазон включає канали із 1-го у списку та закінчується 599-м каналом (для ресиверів із можливістю трансляції у SD-форматі), або 999-м (для ресиверів із можливістю трансляції у HD-форматі). Супутникова платфома Viasat у жодному із пакетів, у тому числі, операторських, не надає доступу до заборонених російських телекаканалів. Ознайомитись із повним списком каналів Ви можете на сайті www.viasat.ua.
Другий діапазон трансляції призначений виключно для кінцевих користувачів ‒ перелік телеканалів у ньому формує глядач самостійною та незалежно від провайдера за допомогою сканування діапазону та збереження каналу в пам'яті тюнера. Оскільки наразі сигнал російських телеканалів не закодований та сягає території України, споживацькі тюнери старого зразка мають можливість приймати його.
Саме цей діапазон трансляції і має місце у ситуації, яка набула фіктивного резонансу в соцмережах. Опубліковані фото демонструють самостійне та свідоме налаштування прийому російських каналів у SD-тюнерах, у яких для користувача діапазон починається лише з 600-го каналу. Все це свідчить про свідомий пошук та підключення заборонених російських телеканалів, які мовлять у відкритому доступі на супутнику Hot Bird. Ми припускаємо, що споживач навмисно додав та зберіг ці канали до списку каналів операторського ресивера з метою розповсюдити неправдиву інформацію про пакетні пропозиції Viasat та таким чином дискредитувати діяльність компанії.
Наявність такої ситуації дає нам підстави вкотре наголосити, що наближення кодування супутникового сигналу необхідне як для розвитку телевізійного виробництва та боротьби з піратством, так і для контролю та перешкоджанню проникненню забороненого пропагандистського контенту до українського глядача. Забезпечити це технічно стане можливо завдяки новим безкартковим сеттопбоксам для прийому закодованого супутникового сигналу, які матимуть вбудовану функцію віддаленого блокування перегляду забороненого контенту».
Эту ситуацию, кстати, сегодня рассматривали и в Нацсовете, но быстро пришли к выводу, что провайдер ни в чем не виноват.
По материалам пресс-службы Viasat
Фото - facenews.ua