]
Facebook LiveJournal Twitter

Борьба с пиратством или цензура? #КіноКраїна расставляет точки над «і»

16:47 09.02.2016 0

Если когда-нибудь в Украине учредят День борьбы с пиратством, то нынешний день вполне может претендовать на это звание. Если вы не в курсе, то сегодня практически одновременно состоялись два мероприятия, посвященные животрепещущему вопросу защиты авторских прав. Одно было организовано Комитетом Верховной Рады по вопросам культуры и духовности, а второе – Интернет Ассоциацией Украины. О них я вам обязательно расскажу позже во всех красках, а пока предлагаю ознакомиться с еще одним заявлением по этому поводу, на сей раз – от инициативы #КіноКраїна. В нем, в частности, затронуты не столько проблемы пиратства, сколько цензура, о которой без умолку твердят Александр Ольшанский и Ко. Публикую заявление as is, чтобы не упустить ни одного важного момента:

«Чомусь про цензуру кричать провайдери та оператори Інтернету, а не редактори ЗМІ

Сьогодні відбулася прес-конференція під назвою «Інтернет у небезпеці». «Під лицемірними гаслами захисту копірайту та іншими надуманими приводами антидемократичні сили втілюють мрії всіх диктаторів світу щодо тотального контролю над Інтернетом», - так був анонсований захід, організатором якого є Інтернет Асоціація України (ІнАУ). Особливістю заяви є те, що ІнАУ є об'єднанням Інтернет-провайдерів та операторів, але ніяк не ЗМІ. За законом про телекомунікації оператори та провайдери не несуть відповідальність за інформацію, яка передається їх мережами і навряд чи колись заступник Голови Правління ІнАУ Тетяна Попова, Голова Комітету ІнАУ з питань електронної комерції Олександр Ольшанський та інші спікери сьогоднішньої прес-конференції стикалися із цензурою. На усіх заходах присвячених боротьбі з Інтернет піратством саме вони категорично заявляли, що оператори й провайдери телекомунікацій не можуть нести відповідальність за зміст інформації, що передається їхніми мережами.

То чи у цензурі питання?

Не всі головні редактори ЗМІ ще вникли у прописаний у законопроекті 3081-д механізм боротьби із онлайн-піратством. Але ті, які розібралися у ньому, цензурної загрози не вбачають.

Ольга Тищук, керівник новинного сайту «Факти.ICTV»: «Це перший законопроект, у якому чітко прописана процедура захисту авторського права для інтернет-ресурсів. За законом 3081-д, якщо ми НЕ знаємо, хто власник ресурсу, який порушив наші авторські права, ми маємо право звернутися до інтернет-провайдера, у якого є вся інформація про даного "пірата". Так працює вся Європа, і  ми стали до неї на крок ближче у цьому напрямку».

Анатолій Яворський, головний редактор інформаційних проектів «24»: «Законопроект 3081-д –дуже важливий і необхідний крок у сфері правового регулювання на ринку електронних медіа. Зокрема, щодо питання боротьби з піратством в мережі Інтернет. Це особливо важливо для засобів масової інформації, які є виробниками контенту, які відповідають за контент, на відміну від телекомунікаційних операторів та провайдерів». 

Катерина Коберник, керівник сайту ТСН.ua: «Виробники інформаційного контенту сьогодні фактично залишені один на один з піратами. Останні, не витрачаючи ні копійки, використовують чужий дорогий продукт. Фактично – це крадіжка за яку зараз покарати майже неможливо. Законопроект, про який йдеться, дає можливість зробити боротьбу з піратами системним процесом. Крім того, цей законопроект у перспективі дасть медіа більше свободи. Адже, коли ми говоримо про свободу ЗМІ, то маємо розуміти, що її дає фінансова незалежність від інвесторів. Пірати, в свою чергу, заважають редакціям монетизувати  контент».

Наступного тижня відбудеться спеціальна зустріч та консультативні сесії для головних редакторів українських Інтернет ЗМІ, організатором яких виступлять #КіноКраїна, «Чисте небо», інші причетні до розробки законопроекту №3081-д представники галузі. На них буде презентований механізм боротьби із нелегальним розповсюдженням контенту в Інтернеті, що буде внесений в законопроект №3081-д під час підготовки до другого читання. Головні редактори, редактори, журналісти, тобто люди, яких безпосередньо стосується питання цензури, зможуть отримати всі відповіді на свої питання і впевнитися самі, що загрози для них немає».

Вот такие расклады. Посмотрим, во что это выльется со временем.

Фото - dagorret.net

Обнаружив ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Новости партнёров:

Loading...